728 x 90

برایان هوک:‌ معافیت‌های بیشتری برای خرید نفت ایران نمی‌دهیم

برایان هوک
برایان هوک

برایان هوک هماهنگ‌کننده اقدامات وزارت‌خارجه آمریکا علیه رژیم آخوندی طی مصاحبه‌یی در ابوظبی گفت: آمریکا به‌دنبال اعطای معافیت‌های بیشتری برای خرید نفت از ایران نیست.

به گزارش خبرگزاری رویترز وی دلیل اعطای معافیت‌های قبلی را، پیشگیری از افزایش قیمت نفت در بازارهای بین‌المللی عنوان کرد.

مقام‌های آمریکا می‌گویند هدف آنها رساندن صادرات نفت ایران به صفر است.

به‌دنبال تحریمهای نفتی معاون وزارت نفت رژیم ایران هفته گذشته گفت مشتریان نفت ایران حاضر نیستند یک بشکه بیشتر از حدی که آمریکا مجاز دانسته، از ایران نفت بخرند.

 

بیشتر بخوانید

برایان هوک: شاهد سنگین‌ترین تحریم در تاریخ علیه رژیم ایران هستیم

برایان هوک هماهنگ‌کننده اقدامات وزارت‌خارجه آمریکا علیه رژیم آخوندی با اشاره به ابعاد تحریمهای گسترده علیه رژیم آخوندی گفت: تحریم‌ها در فعالیت‌های رژیم ایران اخلال ایجاد می‌کند. این رژیمی است که از سال ۲۰۱۳ میلادی حدود ۱۶میلیارد دلار در عراق، سوریه و یمن – به‌منظور حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی مختلف، تولید موشک، و همه گونه تهدید علیه صلح و امنیت – هزینه کرده است. بنابراین تحریمهای ما به جا هستند.

 

رئیس گروه اقدام ایران افزود: فکر می‌کنم مردم ایران از این رژیم خسته شده‌اند. رژیمی که ۳۹سال است از شهروندان خود و رفاه اقتصادی آنها می‌دزدد و حقوق‌بشر و کرامت انسانی آنها را نادیده می‌گیرد. ما از مردم ایران و اشتیاق آنها برای یک حکومت بهتر بسیار حمایت می‌کنیم. آینده کشور ایران در دستان مردم ایران است. با این حال ما از تمایل آنها برای برخورداری از یک زندگی بهتر، اصلاحات قوی در مورد این دیکتاتوری ظالم و تاریک مذهبی با قدرت حمایت می‌کنیم.

 

برایان هوک افزود: این تحریم‌ها سنگین‌ترین تحریم‌هایی در تاریخ هستند که علیه ایران اعمال شده است و ما این کار را به‌عنوان بخشی از کارزار فشار حداکثری اقتصادی با هدف تغییر رفتار رژیم (ایران) انجام می‌دهیم.

 

لازم به یادآوری است که برایان هوک دو ماه پیش از سوی مایک پمپئو به‌عنوان رئیس گروه اقدام ایران منصوب شد. او با اشاره به تصمیم پرزیدنت ترامپ و تاثیر آن بر اقتصاد ایران گفت: همان‌طور که رئیس‌جمهوری گفته است، خواهیم دید گام بعدی چه خواهد بود. این را می‌دانیم که ریال ایران در سال جاری ۷۵درصد از ارزش خود را از دست داده است. بیش از ۱۰۰شرکت عمده جهان به تجارت خود با ایران پایان داده‌اند، شبکه مالی سوئیفت دسترسی ۵۰بانک ایرانی را قطع کرده است، تحریم‌های نفتی به اجرا در آمده‌اند و ایران با توفانی از مشکلات اقتصادی مواجه است، اما بسیاری از این مشکلات به این دلیل است که آنها در مسائل منطقه‌یی زیادی درگیر هستند و این هزینه‌ای است که شما برای یک رژیم غیرقانونی بودن پرداخت می‌کنید.

وی همچنین درباره تاثیر‌گذاری تحریمهای آمریکا و کاهش شدید تجارت جهانی با رژیم ایران گفت: اگر شما یک شرکت عمده اروپایی باشید که در سطح جهانی تجارت می‌کنید، شما هرگز بازار ایران را به آمریکا ترجیح نمی‌دهید. بنابراین از نظر اقتصادی به نفع چنین شرکتهایی نیست که رژیم تحریم‌های ما را نقض کنند و به همین دلیل است ما پیش‌بینی نمی‌کنیم که شرکت عمده‌یی تحریم شود. با این حال این را می‌توانم بگویم که ما هر گونه فعالیتی که قابل تحریم باشد را تحریم خواهیم کرد.

معاون وزیر نفت دولت روحانی: مشتریان ما حاضر نیستند یک بشکه نفت بیشتر بخرند

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات